Jakou kameru vybrat, MOBIUS Lens A nebo C2 ? : Dobrý den, objevil jsem Vaše stránky o kameře Mobius ActionCam V3 a velmi zvažuji její koupi. Ale nějak se pořád nemůžu zorientovat ve variantách. Přečetl jsem si parametry a potřeboval bych poradit s výběrem. Chtěl bych jí převážně používat na modely RC, ale čas od času zvažuji i třeba na sport. Nemohu si vybrat mezi Lens A a Lens C2. Dokázali by jste mi poradit? Je to jen v tom objektivu? Jaká verze se hodí na které použití?

Odpověď: Je to tak jak píšete, kamery se liší pouze objektivem. Verze Lens C2 má širší úhel záběru a obraz z ní má efekt rybiho oka, tak jako napr. kamery GoPro. Tuto verzi kupují převážně modeláři na RC modely. Verze Lens A má obraz méně širikoúhlý, podobný zornému úhlu očí človeka, neoddaluje tolik předměty jako verze C2 a má tedy věrnější a přirozenější podání obrazu. Nedá se říci, která kamera se lépe na co hodí, chybu neuděláte ani s jednou verzí. Objektiv se dá také později vyměnit za jiný typ. Podívejte se na Youtube.com kde jsou srovnávací videa Mobius Lens A vs. Lens C2.


Kamera se zmenšeným úhlem záběru : Dobrý den, mám zájem o koupi kamery MOBIUS ActionCam V3 Lens A, ale mám dotaz, resp. podmínku. Již několik let používám různé mikrokamerky umístěné na modelech letadel. Vždy jsem si však vybíral takové, kde se nevytváří tzv. „rybí oko“. Zajisté víte o co se jedná. Slyšel jsem, že i u této kamery se může zvolit varianta se zmenšeným úhlem záběru. Máte takovou kamerku Mobius se zmenšeným úhlem záběru? Je to ta 1080p 30 fps? Dále bych chtěl vědět, zda udávaná hmotnost 42 g je včetně baterie. Předem Vám děkuji za odpověď. JA

Odpověď: Kamera Mobius se prodává ve dvou variantách podle použitého objektivu. Verze Lens A s méně širokouhlým objektivem 85° a verze Lens C2 se širokouhlým objektivem 131°. Obě tyto verze maji možnost nahrávat v režimu 1080p 30fps nebo 720p 60fps, kdy je zaznam provaden pouze z mensi casti cmos, je tedy uzší než u 30fps. Podrobné nastavení si můžete sám prostudovat v programu msetup, který máme ke stažení na webu. Udávaná váha kamery je s vestavěným akumulátorem bez vložené SD karty.


Platnost záruky: Dobrý den, chci se zeptat, pokud si u Vas objednam ke kamere Mobius (od Vas) kabel pro vyvedeni objektivu mimo telo kamery a kondenzatory misto aku (kameru chci pouzivat v aute a co nejvic ji ukryt pred zvedavyma ocima), zanika tim zaruka na kameru, protoze ji musim otevrit a porusit „nalepku“ ? Dekuji za odpoved, JS.

Odpověď: Otevřením kamery ani porušením nálepky se na poskytované záruce 24 měsíců nic nemění. Kameru si při takovém zásahu ovšem nesmíte sám poškodit, pak by se na nefunkční kameru záruka nevstahovala. Pokud máte zájem, mohu tuto výměnu udělat za Vás, uveďte tento požadavek do poznámky k objednávce.


Jakou ze 3 kamer mám vybrat ? : Dobrý den, chtěl bych si koupit minikameru, ale nemůžu se rozhodnout kterou. Rozhoduji se mezi HD 808 a Mobius ActionCam V3 (taky nevím jestli Lens A nebo C2 :). Chtěl bych se zeptat, která z těch tří je nejoblíbenější, tzn. nejlepší? (nemyslím cenu). Děkuji a přeji hezkou neděli. JR.

Odpověď: Dobrý den, doporučuji Mobius Lens A.


Fungování kamery MOBIUS v mrazu : Dobrý den, mám od Vás Mobiuse a teď v zimě mám poměrně velký problém něco natočit. Kamerka indikuje, že nahrává, ale na kartě následně nejsou všechna videa. Asi má problém s nízkými teplotami, i když dle mého názoru -5 není až taková zima. Většinou nahraje jen první video a další už nezaznamená.
Doma v teple točí spolehlivě a vše se nahraje tak, jak má. Je nějaká minimální provozní teplota, kdy kamerka ještě spolehlivě nahrává? V manuálu je uvedena jen maximální teplota, aproto bych se rád zeptal, zda máte nějaké jiné řešení. než točit s kamerkou pouze v teple.

Odpověď: Nejprve bych skusil, zda není problém s SD kartou, Mobius má někdy problémy se záznamem na karty rychlejší než class 4 a větší karty než 32GB nebere téměř vůbec. Pokud je problém v baterii která si v mrazu neudrží napětí, skusil bych externí USB nabíječku připojenou ke kameře, ta by měla zajistit dostatečnou napájecí rezervu. Kamera samotná není do mrazu určená, tak jako většina elektronických přístrojů, proto výrobce ani minimální provozní teplotu neuvádí.
Můžete skusit třeba vodotěsné pouzdro, nebo si vyrobit z polystyrenu nějaký ochranný obal proti mrazu.


GPS: Měl bych dotaz. Lze kameru mobius dohledat při ztrátě? Mám na mysli pomocí GPS signálu…

Odpověď: Dobrý den, kamera Mobius nemá GPS. Nelze ji proto pomocí GPS nalézt.