V recenzi si představíme HD kameru 808 #16 s širokoúhlým objektivem D – 120˚. Možná jste teď ve stejné situaci jako jsem byl já a hledáte kameru za rozumné peníze, aby nahrávala kvalitně obraz i zvuk, měla by být univerzální a použitelná ve všech situacích. Mini HD kamera 808 #16 Lens D se dá použít například při sportu, jízdě na kole nebo motorce. Oblíbená je také jako minikamera pro RC modely, dá se snadno připevnit na RC letadlo nebo model auta. Kamera je malá a nenápadná, lehce ji schováte v dlani a nepozorovaně jako – spy agent nahráváte i situace, které by jinak nebylo možné zachytit, prostě nahráváte co Vás jen napadne. Po připojení k počítači funguje také jako Webkamera (bez zvuku), nebo lze použít video výstup (Video-Out) a sledovat obraz třeba na monitoru (FPV) nebo televizi. Kamera má i funkci detekce pohybu, ale o tom budu psát později. Kamerka je opravdu malá a lehká, její rozměry se širokoúhlým objektivem 120˚ jsou 57x 33x 15mm a váží i s SD micro kartou pouhých 18 gramů. Na internetu se prodávají vzhledově stejné, ale kvalitou obrazu a zvuku nesrovnatelné klony Keychain kamery za pár korun. Jestli chcete kvalitu, kupujte kameru od renomovaných prodejců s označením 808 #16. Máte tak záruku, že kupujete originál, který má velkou uživatelskou podporu na internetu a půjde do ní náhrát nejnovější firmware s novými funkcemi a vychytávkami. Ukázky, které jsou nahrány touto kamerou sledujte na stránce Videa. Kameru s nahraným nejnovějším firmwarem, objednávejte v E-Shopu.

Proti kameře GoPro je kamera 808 #16 za 1/6 ceny a váží 1/10 hmotnosti. Podívejte se na porovnání kvality videa s HD kamerou GoPro Hero HD, která stojí mnohem víc.

# 16 v1 Lens A (Blue) = 70 ° (bez video výstupu)
# 16 v2 Lens B (Red) = 78 ° (video výstup)
# 16 v2 Lens D (Wide angle) = 120 ° (video výstup)
Zde je ukázka videa ze tří typů objektivů A, B a D:

Minikamera 808 #16 používá nový 120° širokoúhlý objektiv (Lens D). Tato v2 verze přichází s „Video Out“ funkcí Video výstupu, (bez zvuku). Může se tedy používat jako FPV kamera pro RC modely letadel a podobně. Když máte zapnutou funkci Video výstupu, zkracuje se celkový čas nahrávaného videa vzhledem ke kapacitě baterie asi o 10 minut.
Jak jsem psal minikamera 808 #16 má spoustu možností nastavení, které se dají snadno měnit přez konfigurační program Nr16, ten si stáhněte spolešně s anglickým manuálem ze stránek http://www.mytempfiles.info/nr16/index.html . Zahraniční fórum o kameře a aktuální firmware najdete na stránce http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1556994 nebo zde. Verze firmwaru jsou dvě, podle toho jestli chcete videa .MOV nebo .AVI. Mám vyzkoušeno a také ostatní doporučují nahrávat do základního formátu .MOV, který se dá programem MP4Cam2AVI snadno stříhat a převést na .AVI video bez rekomprese, tedy bez ztráty kvality ! Freeware program pro spojení několika fotek do videoklipu (Timelapse) najdete na stránce http://cs.cze.cz/Images-to-video . Srovnání a popis všech vyráběných verzí „klíčenkových“ minikamer najdete na webu http://www.chucklohr.com/808/C16/index.html

Specifikace kamery 808 #16 :

1/4” CMOS WXGA HD Sensor / H.264/AVC1 DSP / Hynix 512M DDR2 / Built in Audio Codec
Video: 1280 x 720 HD, 30FPS, nebo 848 x 480 30FPS; 640 x 480 30FPS
Video Format: .MOV (volitelně .AVI)
Foto: JPG 1280*960
Interní nabíjecí LIPO Baterie (250mAh) s manažerem nabíjení
MicroSD card slot, podpora až 32GB karet nejlépe používat karty Class 4
USB2.0 (MSDC/PCCAM), plug and play, snadné propojení s počítačem, nepotřebuje instalovat ovladače.
Umožňuje jednoduché nastavení přez Konfigurační program.
Podpora formátování MicroSD v kameře
Podporuje upgrade firmwaru
Tlačítka: Power / Shutter / Reset
Indikační LED diody: Zelená / Červená / Žlutá
Rozměry s (wide angle lens)- D objektivem: 57mm (L) x 33mm (W) x15mm (H)
Hmotnost s MicroSD kartou: 18g !
Multifunkční, lze použit jako mini DVR, kamera, webkamera a přenosný USB disk.

Vylepšení oproti typu #11

 • Kamera 808 #16 má kompozitní video výstup (bez zvuku).
 • Vyměnitelné objektivy A-52°, B-60°a širokoúhlý D-120°.
 • S nejnovějším firmware je nastavování kamery velmi jednoduché, neměníte textový soubor jako dříve. Vše nastavíte přez konfigurační program Nr16, ve kterém měníte požadované funkce a dáte uložit do kamery.
 • U zvuku se dá měnit hlasitost, nebo zvuk úplně vypnout.
 • Vyvážení bílé barvy a nastavení expozice je lepší, barvy vypadají lépe v náročnějších světelných podmínkách a nastavení expozice funguje pružně.
 • Obraz má méně vinětace a lepší ostrost a věrnější barvy.
 • Ve videu můžete zapnout časové razítko (Time-stamp) , text je menší a v obraze nepůsobí rušivě.
 • Kamera lépe fotí, i když nejlepší momentky se dají později udělat z videa.
 • Je k dispozici volitelná verze firmware s AVI kontejnerem.
 • Můžete aktivovat nepřetržité nahrávání v časové smyčce. Detekce pohybu je dobrá pro bezpečnostní aplikace. Kamera čeká, až je detekován pohyb, pak začne nahrávat a nahrává videoklip podle délky kterou máte nastavenou a ukončí klip. Jakmile je detekován pohyb, proces začíná znovu.
 • Kamera umí dále ukládat fotografie v časovém intervalu, který si sami nastavíte. Ty mohou být později sloučeny do zrychleného videoklipu.
 • Vnitřní baterii lze snadno vyměnit za novou, protože má konektor (JST Type 2-Pin)

2 thoughts on “Kamera 808 #16 Lens D

 1. Tahle kamerka je fakt vynikající. Mám jí doma a nemůžu si jí vynachválit. Je to mrně srovnatelné s GoPRem a za ty prachy není co řešit. Jediný co mě docela štve, že na tuto kamerku není pořádný držák třeba na helmu nebo tak. Stačilo by nějakou čelenku nebo něco takovýho… Ale jinak fakt bomba kamera za ty prachy!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *