Nosič kol na páté dveře není v Čechách moc rozšířený a někteří o této možnosti převozu kol autem ani neví. Jsme totiž z dřívějších dob zvyklí dávat kola a lyže na střechu auta. Jestli si chcete vyjet s rodinou na kola a namáte na autě střešní nosič na kola,  nemusíte vyhazovat spoustu peněz za držáky a příčníky na střechu auta. Jsou tu další, levnější možnosti jak upevnit kola za autem. Pokud máte tažné zařízení a budete nosič kol využívat často, bude pro Vás dobrou investicí nosič kol na tažné zařízení. Já jsem zvolil levnější možnost a pořídil si nosič kol na páté dveře Mistral Menabo, který si v této recenzi popíšeme. V době psaní této recenze je cena nosiče Mistral pěkných 1364,- Kč vč DPH !

Nosič kol na páté dveře MENABO MISTRAL – Vlastnosti

  • snadné upevnění na páté dveře auta
  • určen k převozu až 3 jízdních kol
  • nosič kol je neuzamykatelný (dá se ale snadno složit do kufru auta)
  • pevný ocelový rám
  • nosnost 45kg

Nosič kol na páté dveře MISTRAL koupíte rozložený v krabici, takže Vám nějaký čas zabere jeho montáž a nastavení popruhů podle Vašeho auta.  Držák kol je univerzální a jde použít pro mnoho typů a značek aut (viz. tabulka na obrázku).  Nosič kol je určený pro 3 dospělá kola s velkým rámem, takže můžete narazit na problém s uchycením malého dětského kola, to ale půjde vyřešit uchycením rámu kola na jedné straně pevně popruhem. Pozor na uchycení v místě kde máte zadní okno, pokud není okno zasazeno do plechu musíte použít plastové válečky. Nejlepší je si upevnění na auto poprvé skusit a nosič nastavit si délky popruhů, bude to pro Vás při odjezdu o dost jednodušší.Po ujetí několika desítek kilometrů je dobré překontrolovat a dotáhnout všechny popruhy. Skoro bych zapomněl na odkaz kde se dá tento nosič kol koupit. Nosič kol na 5 dveře MENABO MISTRAL na 3 kola http://www.vapol.cz/produkt/MEN090/

4 thoughts on “Nosič kol na páté dveře

  1. Zdravim.rozhoduju se pro tento drzak.porad byste mi ho doporucil?nekde jsem se docetl ze se musi extra k tomu koupit nejake upevnovaci popruhy nebo jsou soucasti baleni.dekuji

  2. Zdravím, nosič kol na páté dveře jsem použil pro převoz 2 velkých a jednoho dětského kola z Plzně do Lipna nad Vltavou a nosič splnil účel. Popruhy jsou součástí balení jak je vidět na fotce, maximálně využijete nějaký hup-cuk pro svázání kol mezi sebou, aby se neprotáčela při jízdě.
    Po cestě při zastávkách se vyplatí udělat kontrolu dotažení hlavních popruhů a když se povolují tak dotáhnout. Na převoz kol 2-3x ročně je držák dobrý, pro častější transport bych volil něco poholnějšího a také dražšího.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *